Fotbalové mistrovství Evropy v roce 1996 se jmenovalo Euro 96, to byste asi snadno odvodili. Před 22 lety se českým fotbalistům podařilo postoupit až do finále, kde sice prohráli jen o jedinou branku, ale takový už je sport. Nicméně, byl to největší úspěch české fotbalové reprezentace od roku 1993, kdy Česká republika vznikla, potažmo od roku 1976, kdy fotbalovému mistrovství Evropy kralovalo právě Československo.
V té době, bylo Euro 96 zveřejněno na Internetu. „No a co“, napadne někoho z Vás, vždyť Internet je něco tak samozřejmého, jako ranní noviny. Psal se ale rok 1996 a v té době byl Internet teprve rok od svého uvolnění pro český trh. V polovině 90. let měla většina webových stránek vzhled strohého statického obrazu s textem, který doplnilo pár fotografií, ale Euro 96 mělo svůj vlastní server s obsáhlým zpravodajstvím, které bylo stále aktualizované. A to téměř v reálném čase. Mimochodem, jen několik dnů před zahájením šampionátu začal u nás vycházet známý magazín Neviditelný pes a své vůbec první spuštění zaznamenal Seznam.cz.
Byla to skvělá podívaná – největší úspěch českého fotbalu na speciálním webovém serveru
Pravda, přímé přenosy v podobě, v jaké je dnes známe, na Internetu být ještě nemohly, ale na tu dobu šlo o výjimečný počin, zaznamenat zpravodajství alespoň v textové podobě. Každý zápas byl dopodrobna rozebrán a doplněn fotografiemi, které se tehdy nepořizovaly digitálními fotoaparáty, přitom fotky, textové informace a výčet ze statistik byly na serveru k dispozici již necelé dvě hodiny po zápase.
Zázemí fotbalového mistrovství bylo také důležitou reklamou pro některé producenty výpočetní techniky a softwarového vybavení. Sportovní redaktoři měli k dispozici notebooky Digital HiNote Ultra, které byly propojeny s webserverem přes tehdejší dial-up (ISDN). Firma Digital (dnes již pochopitelně neexistuje) dodala právě zmiňované servery, konkrétně šlo o Digital Prioris HX. Doplnily je dva databázové servery Digital AlhaServer a jeden stroj Digital Celebris STn. O programové vybavení serverů se postarala firma Microsoft a samotný web se provozoval na jedné z prvních platforem pro web, a sice Microsoft Internet Information Server 1.0. Webové stránky tvořil známý Frontpage.